Hakkımızda

1989 yılında hayvan alım satım işiyle çalışma hayatına başlayan ve gün geçtikçe Trakya’nın sayılı yerli et imalatçılarından biri olan ÇİFTLİKET ENTEGRE GIDA SANAYİ  VE TİCARET A.Ş. temellerini, 1993 yılında  kasapçılıkla atmış ve 2004 yılında da çeşitli büyük bayilikleri de bünyesine katarak, Trakya da Et ürünleri toptancılığına başlamıştır.

2010 yılına gelindiğinde firmamız daha da büyüyerek şirketleşmiş ve et ürünleri imalatına başlamıştır. Firmamız tecrübenin çağdaş teknoloji ile bütünleşmesi sayesinde sektöründe kendisinden bahsettiren önemli bir marka olmuştur.

Başta köfte ve sucuk ürünleriyle imalata başlayan firmamız gün geçtikçe üretim gamını arttırarak dana değerli et ürünleri ve sakatat ürünleriyle ürün portföyünü arttırarak üretimine devam etmiştir. 

Trakya’nın yerli besi hayvanlarından kesilen etler yerli et kombinelerinde islami usullere uygun olarak kesilip müşterilere sunulmaktadır.


Kaliteli Üretim Önceliğimizdir...

Çiftliket tesislerinde et ürünleri üretimi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın Türk Gıda Kodeksi yönetmelik ve tebliğlerine, uluslararası et üretim standartları ve İslami usullere uygun olarak yapılır.

Çiftliket, hammaddenin temininden, ürünün raftaki yerini almasına kadar yaşanan her sürecin hayati önem taşıdığını bilir ve bu zincirinin her halkasında azami titizlik göstermeyi en önemli ilkesi olarak benimsemiştir.

Yüksek teknolojinin tüm imkânlarının insan sağlığı için kullanıldığı Çiftliket üretim tesisimizde; lezzetten, sağlıktan ve hijyenden ödün vermeden üretim yapılmakta, ürünlerimizin üretim ve dağıtım aşaması Avrupa standartlarına uygun olarak yapılmaktadır.

Hammadde Temini
Çiftliket’in et ürünleri üretiminde kullandığı tüm hayvanlar,  Trakya bölgesinde yetişen menşei şahadetnamesine (besiciden alınan, hayvanın yerli olduğunu kanıtlayan ve üretim yerini gösteren belgeye) sahip, ırkı ve kökeni belli, yüzde yüz yerli besi hayvanlarıdır. Mikrobiyolojik ve fiziki kontrollerden geçirilen hayvanların kesimleri İslami usullere uygun bir şekilde, birinci sınıf tesislerde uzman veteriner hekimlerin kontrolünde gerçekleştirilmektedir.

Kalite ve Sevkiyat
Hammaddelerin et ürünlerine dönüşmesi +4 derecelik bir ortamda gerçekleşir. Çiftliket’in üretim tesislerinde uygulanan gıda üretimi ve hijyen kontrol programları, veteriner hekimler denetiminde ve uluslararası standartlardadır. Kalite departmanı, üretim personelini sürekli olarak eğitime tabi tutar. Üretim aşamaları, insan sağlığını etkileyecek olumsuz şartların kontrol altında tutulmasını sağlayan ve bu noktaları tanımlayan HACCP kuralları çerçevesinde düzenlenmiştir.

Ürünlerin işlenmesi ve muhafaza edilmesi kadar, sevkiyat aşamasıda son derece önemlidir. Ürünler teknolojinin son imkânları ile donatılmış frigorifik -18°C araç filosu ve bu konuda özel olarak eğitilmiş personel tarafından soğuk zincir muhafaza edilerek tüketim noktalarına ulaştırılır. Böylece ürünün görünümü ve lezzetinin yanı sıra sağlık koşullarının da korunmasını sağlanır. 

Çiftliket toplu tüketim sektöründe kaliteli ve sağlıklı et ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. Dondurulmuş ürünler ile  taze paketlenmiş etlerden oluşan bu ürün grubunda özenle üretilen etler; fabrika, market, otel, restoran, kafe, catering gibi toplu tüketim noktalarına Çiftliket kalite ve güvencesiyle ulaştırılır.